Aktualności

UWr ma dostęp do Grove Music Online

Napisane przez: Łukasz Jodłowski ()

Biblioteka Uniwersytecka z radością informuje, że Uniwersytet Wrocławski uzyskał dostęp do Grove Music Online.

Grove Music Online to wiodąca na świecie internetowa encyklopedia muzyczna, oferująca kompleksowe omówienie szeroko pojętych tematów związanych z muzyką. Często aktualizowana, Grove Music Online jest niezbędnym narzędziem dla wszystkich zainteresowanych badaniem, nauczaniem lub po prostu zdobywaniem wiedzy o muzyce.

Dostęp do Grove Music Online jest możliwy w sieci UWr oraz poprzez serwer PROXY.

Zapraszamy do korzystania z encyklopedii.

https://www.oxfordmusiconline.com/grovemusic

1

Starsze tematy...

Dostępne kursy

(kurs w przygotowaniu)1

Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem przeznaczonym dla osób zaczynających korzystanie z Web of Science.

1


Celem kuru jest zapoznanie użytkowników Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu z bazą danych Ceeol.

cl

1

Zgromadzone informacje stanowią uzupełnienie materiałów dostępnych w kursie Prawo autorskie dla bibliotekarzy. Odpowiemy na pytania dotyczące dozwolonego użytku oraz dowiemy się co i w jakich ilościach można kserować.


Otwarta Nauka (Open Science) jest rozwinięciem ruchu otwartego dostępu (Open Access Movement), poprzez zastosowanie zasady otwartości na wszystkich etapach pracy i komunikacji naukowo-badawczej.


1

Baza książek elektronicznych ProQuest Ebook Central (były EBL) firmy ProQuest zawiera ponad 400 tys. tytułów unikatowych e-booków, niedostępnych w wersji tradycyjnej w zbiorach bibliotecznych.

Prezentujemy krótką instrukcję utworzenia konta w bazie PEC.

proq

Proszę zalogować się jako GOŚĆ.


Wyszukiwarka naukowa EBSCO Discovery Service (EDS) zapewnia dostęp poprzez jedno okienko wyszukiwawcze do zasobów elektronicznych biblioteki oraz zasobów drukowanych uwzględnionych w katalogu bibliotecznym. 

ebsco1



buwr 3

Jak krok po kroku znajdować publikacje w nowej liście A-Z.
ID4

Autorzy: Magdalena Sołowiej, Łukasz Jodłowski


Zamieszczone materiały wyjaśniają jak wyznaczyć Indeks Hirscha za pomocą następujących narzędzi:

  • Publish or Perish,
  • SCOPUS,
  • Web of Science.

graf 16 c

Autorzy: Dorota Stańczak, Magdalena Sołowiej

Zamieszczone prezentacje wyjaśniają funkcjonowanie narzędzi potrzebnych w pracy naukowej: EndNote oraz RefWORKS.

graf 3 c

graf 4 c

Autorzy: Magdalena Sołowiej, Dorota Stańczak

Kurs prezentuje genezę pism charakterystycznych dla wybranych cywilizacji.

graf 13 c

Kurs SZKOLENIE BIBLIOTECZNE przeznaczony jest dla początkujących użytkowników Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu.

graf 5 c

Kurs prezentuje ogólne zasady sporządzania bibliografii załącznikowej. Użytkownik znajdzie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące opisów bibliograficznych na wybranych przykładach.


graf 18 c

Lekcja ma na celu przybliżyć profil zbiorów specjalnych. Po zapoznaniu się z zawartością lekcji korzystanie ze zbiorów nie powinno stanowić problemu.


graf 6 c

Kurs ten ma za zadanie wyjaśnić problematykę praw autorskich, i związanej z tym działalności bibliotek. Poznamy podstawowe pojęcia z zakresu prawa autorskiego, dowiemy się czym ono jest, jak powstaje i działa. Wyjaśnimy czym są prawa pokrewne, domena publiczna oraz wolne licencje.


graf 7 c

Kurs przeznaczony dla autoryzowanych użytkowników, którzy chcą posiąść umiejetność samodzielnego konfigurowania własnych komputerów domowych, w celu uzyskania z nich dostępu do licencjonowanych zasobów informacyjnych, niedostępnych poza siecią uczelnianą UWr. Kurs zawiera również informacje dotyczące funkcjonowania serwera PROXY.


1

Kurs ma na celu przekazanie oraz utrwalenie wiedzy na temat Open Access. Po zapoznaniu się z treścią kursu, zapraszamy do rozwiązania quizu, który ma na celu sprawdzenie wiedzy dotyczącej Open Access. Zachęcamy również do korzystania ze słownika, który zawiera najważniejsze terminy związane z tematyką Open Access.


graf 8 c