Skip aktualności

Aktualności

BUWr
Zmiana lokalizacji Czytelni Śląskiej
by Łukasz Jodłowski - Monday, 31 August 2020, 9:52 AM
 

Zawiadamiamy P.T. Użytkowników, że Czytelnia Śląska została przeniesiona z poziomu 2 na poziom 3 budynku Biblioteki. Od 1 września b.r. zapraszamy Użytkowników do nowego pomieszczenia Czytelni na poziomie 3. Zmianie ulegnie także kontakt telefoniczny do Czytelni. Nowy numer: 71 375 76 04.

 
BUWr
Zawiadomienie - przywrócenie naliczania kar regulaminowych
by Łukasz Jodłowski - Tuesday, 25 August 2020, 11:30 AM
 

Przypominamy Użytkownikom, że okres karencji dotyczący naliczania finansowych kar regulaminowych za przetrzymanie materiałów bibliotecznych trwa od 12 marca do 31 sierpnia b.r.
W sierpniu Wypożyczalnia Miejscowa BU będzie przyjmowała zwroty książek oraz będzie rozliczała konta biblioteczne ...

Read the rest of this topic
(73 words)
 
BUWr
Zmiany w udostępnianiu zbiorów
by Łukasz Jodłowski - Tuesday, 28 July 2020, 9:36 AM
 

Zawiadamiamy PT Użytkowników BU, że z dniem 1 sierpnia 2020 r. Biblioteka Uniwersytecka rozpocznie proces wdrażania systemu automatycznej identyfikacji zbiorów w oparciu o wykorzystanie RFID (Radio-Frequency Identification) i przygotowania do udostępniania około 400 000 wol. najnowszych materiałów bibliotecznych w obszarze Wolnego Dostępu (WD).

Więcej informacji znajduje się pod tym adresem.


 

Skip available courses

Available courses

Baza książek elektronicznych ProQuest Ebook Central (były EBL) firmy ProQuest zawiera ponad 400 tys. tytułów unikatowych e-booków, niedostępnych w wersji tradycyjnej w zbiorach bibliotecznych.

Prezentujemy krótką instrukcję utworzenia konta w bazie PEC.

proq

Proszę zalogować się jako GOŚĆ.


Wyszukiwarka naukowa EBSCO Discovery Service (EDS) zapewnia dostęp poprzez jedno okienko wyszukiwawcze do zasobów elektronicznych biblioteki oraz zasobów drukowanych uwzględnionych w katalogu bibliotecznym. 

ebsco1buwr 3

Jak krok po kroku znajdować publikacje w nowej liście A-Z.

open access 2

Rozpoczyna się Tydzień Otwartej Nauki (21-27 października). 

Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem: Open for Whom? Equity in Open Knowledge. Otwartość dla kogo? Powszechny dostęp do wiedzy.

ID4

Autorzy: Magdalena Sołowiej, Łukasz Jodłowski


Bazy danych

logo

Zamieszczone materiały wyjaśniają jak wyznaczyć Indeks Hirscha za pomocą następujących narzędzi:

  • Publish or Perish,
  • SCOPUS,
  • Web of Science.

graf 16 c

Autorzy: Dorota Stańczak, Magdalena Sołowiej

Zamieszczone prezentacje wyjaśniają funkcjonowanie narzędzi potrzebnych w pracy naukowej: EndNote oraz RefWORKS.

graf 3 c

graf 4 c

Autorzy: Magdalena Sołowiej, Dorota Stańczak

Kurs prezentuje genezę pism charakterystycznych dla wybranych cywilizacji.

graf 13 c

Kurs SZKOLENIE BIBLIOTECZNE przeznaczony jest dla początkujących użytkowników Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu.

graf 5 c

Kurs prezentuje ogólne zasady sporządzania bibliografii załącznikowej. Użytkownik znajdzie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące opisów bibliograficznych na wybranych przykładach.


graf 18 c

Lekcja ma na celu przybliżyć profil zbiorów specjalnych. Po zapoznaniu się z zawartością lekcji korzystanie ze zbiorów nie powinno stanowić problemu.


graf 6 c

Kurs ten ma za zadanie wyjaśnić problematykę praw autorskich, i związanej z tym działalności bibliotek. Poznamy podstawowe pojęcia z zakresu prawa autorskiego, dowiemy się czym ono jest, jak powstaje i działa. Wyjaśnimy czym są prawa pokrewne, domena publiczna oraz wolne licencje.


graf 7 c

Kurs przeznaczony dla użytkowników (pracowników i doktorantów) UWr, którzy chcą posiąść umiejetność samodzielnego konfigurowania własnych komputerów domowych, w celu uzyskania z nich dostępu do licencjonowanych zasobów informacyjnych, niedostępnych poza siecią uczelnianą UWr. Kurs zawiera również informacje dotyczące funkcjonowania serwera PROXY.


graf 17 c

Kurs ma na celu przekazanie oraz utrwalenie wiedzy na temat Open Access. Po zapoznaniu się z treścią kursu, zapraszamy do rozwiązania quizu, który ma na celu sprawdzenie wiedzy dotyczącej Open Access. Zachęcamy również do korzystania ze słownika, który zawiera najważniejsze terminy związane z tematyką Open Access.


graf 8 c